Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Pohroma pro Zlín! Jiráček okamžitě odchází, Conde deportován!

Fotbalový Zlín teď řeší opravdu velké problémy. Během jednoho dne přišel o dva zásadní pilíře základní sestavy. Nejdříve se objevila zpráva o vyhoštění talentovaného středopolaře Cheicka Condeho, odpoledne byl potom oznámeno, že kapitán Petr Jiráček v klubu končí!

Pohroma pro Zlín! Jiráček okamžitě odchází, Conde deportován!
Pohroma pro Zlín! Jiráček okamžitě odchází, Conde deportován! (zdroj: isport)

Případ Conde

Posledních 24 hodin nezažívají na zlínské Letné obzvláště hezké chvíle. Guinejský záložník Cheick Oumar Conde, o kterého se mimo jiné na podzim přetahovaly Sparta se Slavií, byl kvůli propadlému pasu vyhoštěn z ČR. „Musel do Guineje osobně pro nové doklady. Věřím, že po reprezentační pauze bude zpět,“ prohlásil viceprezident Zdeněk Grygera.

Kvůli takovéto formalitě si teď talentovaný hráč několik týdnů nezahraje. Conde měl údajně obdržet hned několik výzev k vyřešení celé záležitosti, upomínky však ignoroval. Jeho další pobyt by na území České republiky byl nelegální. „Conde musel odcestovat do Guineje, protože ambasády v covidovém režimu nefungují standardně. Do Zlína se po vyřízení nového pasu vrátí, co nejdříve to půjde,“ uvedl jeho agent Daniel Chrysostome.

Zdeněk Grygera vůbec nepochybuje o tom, že záložníkova absence bude jen krátkodobá. Nový pas si prý nemohl vyřídit na dálku, a tak musel odcestovat do své rodné Guineji. „Myslím, že to nebude nijak dramatické. Udělali jsme to tak, aby odjel na repre pauzu,“ ujistil fanoušky také majitel klubu Zdeněk Červenka.

Případ Jiráček

Toto už je ale dlouhodobý problém. Fastav Zlín a Petr Jiráček se spolu domluvili na výpovědi dohodou. Hlavním důvodem mají být extrémně napjaté vztahy mezi dvaatřicetiletým Jiráčkem a trenérem Bohumilem Páníkem. Zlín tak přijde o velezkušeného hráče, který si mimochodem zahrál na Euru 2012, Ligu mistrů a Evropskou ligu a byl jedním ze strůjců plzeňského úspěchu na začátku minulé dekády.

Jeho konec je velký šok nejen pro fanoušky. Vždyť se ještě před nedávnem předpokládalo, že mu bude nabídnuta nová smlouva, jelikož jeho stávající končila v létě. Jenže od zimní pauzy Jiráčkova pozice výrazně oslabila. Důvodem byla narušená komunikace mezi ním a Páníkem. Čtyřiašedesátiletý kouč ho prý nutil hrát na levém obránci. To se zkušenému záložníkovi vůbec nelíbilo a vznikl mezi nimi problém. Neúnavný dříč si tak bude hledat nové angažmá.

  Uhájí Sparta neporazitelnost ? Na Letnou přijede francouzský Lyon

Reklama. Posunutím pokračujte.
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Biatlon

Ruská lukostřelecká biatlonistka Maria Kornějevová čelí obvinění, že při obětním rituálu zabila patnáctiletého chlapce. 

Nezařazené

Manchester United dokázal vyhrát zápas proti Atalantě v Lize mistrů, ve kterém prohrával 2:0. Fanoušci si však kromě skvělého obratu všimli také pověrčivého chování...

MMA

Konec všem spekulacím! Na české scéně se skutečně objevila zbrusu nová bojová organizace, která nese název Real Right Arena (zkráceně RFA).

MMA

Slavný MMA zápasník Conor McGregor má na krku pořádný průšvih. Podle dostupných zpráv napadl slavného italského DJe, za což mu hrozí až 3 roky...

Fotbal

Nepodařené představení mají za sebou zástupci českého fotbalu ve čtvrtečním dni evropských pohárů. Bodově naprázdno z něj vyšli jak Sparta tak Slavia, čest českému...

MMA

Jiří Procházka za sebou nechal přezdívku "Denisa" a místo ní začal používat "BJP". 

Reklama