Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Jaškin překonal rekord v KHL

Dmitrij Jaškin, český útočník překonal český rekord v rámci Kontinentální hokejové ligy – KHL. O jaký rekord se jedná se dozvíte v našem článku.

Jaškin překonal rekord v KHL
Dmitrij Jaškin v dresu St. Louis Blues | zdroj: sportyzive.cz

Střelecký rekord padl

Jaškin v nedávném zápase vstřelil 36. gól v sezoně. Tím překonal český rekord v KHL v počtu vstřelených branek v jedné sezoně. Jaškinovi se v KHL nebývale daří, vždyť také vedl celkovou tabulku střelců Kontinentální hokejové ligy. Český rekord dosud drželi hokejisté Jan Marek a Pavel Brendl. Ti dali v sezoně 2008/2009 35 branek. Zároveň se jednalo o vůbec první sezonu KHL.

Jaškin překonal rekord v KHL

Dmitrij Jaškin | zdroj: hokej.cz

Nepřekonává jen české hokejisty

Rekord v největším počtu vstřelených branek v rámci jedné sezony drží Sergej Mozjakin z Magnitogorsku, kterému se podařilo v sezoně 20016/2017 vstřelit hned 48 branek. Na druhém místě se drželi Američan Steve Moses a Nigel Dawes. Oba vstřelili shodně po 36 brankách. Dmitrij Jaškin se tak díky svému 37. gólu osamostatnil v historické tabulce střelců. Na první místo to ale letos stačit bohužel nebude.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Nejproduktivnější hráč v historii Kontinentální hokejové ligy, mistr světa a olympijský vítěz Sergej Mozjakin ukončil ve 40 letech kariéru.

Hokej

V pouhých 32 letech zemřel hokejový obránce Marek Trončinský. K úmrtí došlo v neděli ráno a doslova zasáhla celý hokejový svět. Však také Marek...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama