Connect with us

Ahoj, co hledáte?

MS v hokeji

Česko prohrálo s Finy a ve čtvrtfinále narazí na Němce

Česko má za sebou poslední zápas ve skupině a má jistého soupeře pro čtvrtfinále.

Český hokejový tým na MS v hokeji 2022 postoupil do čtvrtfinále. / Zdroj: Ruik

Náš výběr poslední zápas odehrál s Finskem, nejlepším týmem skupiny B, která se hraje v Tampere. Prohra 3:0 na ledě nebyla tak jednoznačná, jak by mohl značit výsledek.

Finsko skupinu zakončilo s 19 body, pouze jediný zápas prohrálo po prodloužení (se Švédskem), jinak všechny zápasy vyhrálo ještě  v základní hrací době. Finsko má zdaleka nejlepší obranu ve skupině, v průměrném počtu gólů na zápas se potom řadí na druhé místo.

Česko nezanechalo špatný dojem

I navzdory faktu, že Češi zápas prohráli, to pro náš výběr nebyl vyloženě špatný zápas. Česko zápas vyhrálo na střely (24:19) a nedá se říct, že by propadlo.

Vzhledem k tomuto výsledku se Češi ke čtvrtfinálovému zápasu budou stěhovat do Helsinek. Zde je čeká druhý tým ze skupiny A, tedy Německo. Finsko naopak zůstává v hale v Tampere, kde mu čtvrtfinálového soupeře bude dělat Slovensko.

Zápas Německo vs. Česko se odehraje ve čtvrtek 26. května od 15:20 hodin.

Zápas Finsko vs. Slovensko je na programu v ten samý den od 19:20 hodin.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Výběr České republiky v zápase o bronzovou medaili porazil tým USA a vrátil se zpět mezi hokejovou špičku. 

Hokej

Česko nezvládlo semifinálový zápas s Kanadou a v neděli si zahraje pouze o bronzové medaile.

Hokej

Česko zvládlo čtvrteční zápas s Německem a probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji. Večerní zápasy potom rozhodly také o jeho soupeři.

Hokej

Česko slaví obrovský úspěch. Probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji, mají tedy jistotu, že si zahrají o medaile.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Reklama