Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Jak vybrat brankářské fotbalové rukavice?

Nedílnou součástí výbavy každého fotbalového gólmana jsou brankářské rukavice. Na výkonu brankáře mají nemalý vliv právě kvalitní rukavice. Ty mají za úkol chránit ruce a prsty brankáře před případným zraněním, ale také usnadnit chytání míče. Při koupi brankářských rukavic byste měli brát v potaz několik důležitých faktorů. Tento článek vám pomůže vybrat správné brankářské rukavice.

Jak vybrat brankářské fotbalové rukavice?
Sponzorovaný článek

Správně zvolená velikost rukavic

Správná velikost gólmanských rukavic je jedním hlavních faktorů pro profesionální výkon. Správná velikost se určuje podle obvodu dlaně bez palce v centimetrech. Tu jednoduše změříte krejčovským metrem.

Bezpečnost především

Brankářské rukavice často obsahují řadu ochranných prvků, které gólmanovi přináší maximální bezpečnost. Moderní rukavice mají tlumící prvky v oblasti nártu ruky, což usnadní boxování. V oblasti dlaně pak většinou kromě materiálu, který zajistí lepší přilnavost bývá také tlumící pěna. Někteří gólmani však mají raději méně pěny pro lepší cit pro míč. Propracované systémy ochrany prstů pak brání nebezpečí zlomení prstů, případně chrání již pochroumané části vaší ruky.

Jaké parametry nás zajímají u brankářských rukavic?

Přilnavost za sucha

Kvalitní brankářské rukavice vám zajistí dobrou přilnavost za sucha díky speciálním přilnavým vlastnostem pěny v oblasti dlaní. Do suchého počasí se většinou používá syntetický pěnový materiál, který nejen dobře tlumí, ale také zachová dobrý cit pro míč.

Přilnavost za deště

Gólmanské rukavice do mokra mají měkčí dlaňový materiál, který se vyznačuje otevřenějšími póry, které lépe absorbují vodu.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Odolnost vůči oděru

Vrstva latexu je velmi citlivá na oděr při kontaktu rukavic s míčem a s tvrdým povrchem. Na tvrdé povrchy jsou proto vhodnější rukavice se silnější latexovou vrstvou. Silnější latexová přináší vyšší životnost, ale bohužel také o něco vyšší cenovku rukavic.

Kde pořídit brankářské rukavice?

Kvalitní brankářské rukavice najdete ve všech specializovaných fotbalových prodejnách, ale také na adrese https://www.r-gol.com/cs/brankarske-rukavice.Na e-shopu R-GOL však najdete i další vybavení pro brankáře jako jsou kopačky všeho druhu včetně mnoha druhů sálovek: https://www.r-gol.com/cs/salovky

Jak udržovat brankářské rukavice?

K údržbě gólmanských rukavic se používají speciální přípravky, které nejen odstraňují nečistoty, ale zároveň zvyšují přilnavost materiálu v oblasti dlaní a prstů. Pravidelné používání šamponu na brankářské rukavice a dalších přípravků může výrazně prodloužit životnost a zlepší i funkčnost vašich rukavic. Znáte to. Není nic horšího, než když vás zradí rukavice a propadne vám lehký míč.

Číst
Haaland bude mít ve své domovině sochu ze dřeva

Reklama. Posunutím pokračujte.
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Lotyšský gólman Elvis Merzlikins si během rozhovoru pro server sportacentrs.com postěžoval na kvalitu hotelu, v němž jsou s jeho týmem ubytovaní.

Motosport

Pilot Formule 1 Charles Leclerc nemůže prolomit prokletí, které se ho drží v jeho rodné zemi. 

Atletika

Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa a bronzová medailistka z Olympijských her ukončila kariéru.

Fotbal

Je to jen pár dnů, co bylo oficiálně oznámeno, že norský kanonýr Erling Haaland se od července stane hráčem Manchesteru City. Kromě anglického celku...

Hokej

Jiří Hrdina na sociální síti Twitter rozpoutal debatu na téma "gólová znělka českého hokejového týmu", respektive "hodí se taková znělka pro oslavu národního výběru"?

Fotbal

Brémy, za které nastupuje také český brankář Jiří Pavlenka, se vracejí do nejvyšší německé fotbalové ligy. Fanoušci to náležitě oslavili.

Reklama