Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Box

Obrázky Muhammada Aliho budou draženy. Vyvolávací ceny jsou astronomické

Do akce míří ručně malované obrázky boxera Muhhamada Aliho, který zemřel v roce 2016. 

Muhhamad-ali
Muhhamad Ali rád maloval. / Zdroj: NBC News

Obrázky se budou dražit v newyorské aukci, jejich vyvolávací cena bude činit stovky tisíc až několik milionů dolarů.

Ručně malované obrázky přinášejí výjevy z Aliho života, nejdražší obrázek zobrazuje boxerovo vítězství nad Sonnym Listonem. Vyvolávací cena tohoto obrázku bude činit 9 milionů korun.

Mezi další dražené obrázky patří dílo s názvem I love America (3 miliony korun), Anti-slave America The Big Jail (350 tisíc korun) atd.

Aliho obrázky nemají žádnou uměleckou hodnotu

Z uměleckého hlediska mají obrázky téměř nicotnou hodnotu, skutečné unikáty z nich dělá pouze skutečnost, že se jedná o díla legendárního sportovce.

Ředitel aukce uvedl: „Umělecká díla zachycují témata, která byla Aliho srdci blízká: box, občanská práva, náboženství, světový mír a humanismus“.

obr-ali

Zdroj: ABC News

Číst
Boxer Simiso Buthelezi v ringu bojoval s duchy, potom zemřel
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Box

Očkování proti Covid-19 už nějaký ten pátek rozděluje společnost. Jedni v něm vidí možnost ukončit pandemii, která nám kazí životy, druhý potom spiknutí a...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Tenis

Daniil Medvědev, aktuálně první tenista ATP při zápasu v německém Halle předvedl takový zkrat, že se za něj styděla i jeho manželka.

Reklama