Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

PSG během 7 minut prodalo více než 150 tisíc dresů s Messiho jménem

Skutečně byl Messi pro Barcelonu finanční problém? V záři následujících informací to tak vůbec nevypadá.

messi-psg
Messi má obrovskou hodnotu i z čistě ekonomických důvodů. / Zdroj: Punch Newspaper

PSG uveřejnilo informaci, že sedm minut poté, co do svého eshopu zařadilo Messiho dres, prodalo přes 150 tisíc těchto dres.

Protože Messiho dres stojí v průměru 158 euro (necelé 4 tisíce korun), znamená to příjmy v hodnotě 23,7 milionů eur (přes 592 milionů korun).

I kdyby se prodalo více dámských a dětských dresů, což by lehce snížilo celkový příjem, stále by se jednalo o pořádnou sumičku.

Ligue 1 dále podepsala smlouvu se společností Nike, díky níž PSG bude dostávat každou sezónu 80 milionů eur a to až do roku 2032.

Messi a jeho hodnota

Společnost AS vyčíslila, že odchod Messiho bude Barcelonu ročně stát 137 milionů eur (skoro 3,5 miliard korun) – z toho 17 milionů Blaugranes ztratí na prodeji vstupenek, 43 milionů na prodejích reklamních předmětů a zbylých 77 milionů na obchodních příjmech.

„Messi byl synonymem pro značku Barcelona. Od jeho vstupu do klubu před 15 lety se jednalo o klubový talisman. Jeho přítomnost klubu bezpochyby přinášela fanoušky navíc, lepší hráče, lepší trenéry, komerční smlouvy a blyštivé trofeje. Jeho odchod by mohl výrazně snížit hodnotu značky“, uvedl Hugo Hansley, ředitel sportovních služeb ve společnosti Brand Finances.

V tomto světle se fanouškům Barcelony ani nedivíme, že při odchodu Messiho z Barcelony plakali…

Číst
Do Fortuna: Národní Ligy se dostala rezerva Slavie
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Manchester City dotáhl přestup Erlinga Haalanda z Dortmundu. Informace se objevila na klubovém webu.

Fotbal

Hvězdný útočník Kylian Mbappé prodloužil s PSG smlouvu o další tři roky a to i navzdory faktu, že z klubu chtěl přes léto přestoupit...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním...

Fotbal

S Lionelem Messim to nevypadá dobře. Po přestupu z Barcelony to s ním jde z kopce, na což nyní ukazuje i statistika světoznámého fotbalového...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama