Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Basket

Český basketbal na olympiádě! Satoranský a spol. vyhlížejí Tokio!

To, co se zdálo zpočátku jako nemyslitelné se českým basketbalistům nakonec povedlo! Dokázali v semifinále porazit favorizovanou Kanadu a ve finále si pak poměrně hladce poradili s týmem s Řecka! Pro český basketbal je to obrovská reklama. Navíc českým basketbalistům nevěřily ani sázkové kanceláře. Co Česko čeká na olympijských hrách v Tokiu?

Český basketbal na olympiádě! Satoranský a spol. vyhlížejí Tokio!
Basketbalisté slaví postup na LOH 2021 | zdroj: sport.cz

Vše začalo ve skupině

Formát kvalifikace začíná v základních skupinách, které byly rozděleny po třech týmech, dva z nich postupovaly dál. Česko nejdříve nestačilo na Turecko, ve druhém zápase ale Češi vyhráli rozdílem jediného bodu nad Uruguayí a mohli slavit postup do semifinále kvalifikace na LOH 2021.

V rámci semifinále Česko narazilo na domácí, a především nejvíce favorizovanou Kanadu. Češi s ní drželi celý zápas krok, pár minut před koncem dokonce vedli o deset bodů! Kanada ale zabrala a zápas tak šel do prodloužení. Fanoušci a basketbalisté se ale nakonec v nervy drásajícím utkání mohli radovat, Česko po výhře 103:101 postoupilo do finále kvalifikace!

Ve finále se do cesty Satoranskému a spol. postavilo Řecko. To ale nekladlo větší odpor, třetí čtvrtina dokonce dopadla 31:11 z pohledu České republiky. Po závěrečné siréně na světelné tabuli svítilo skóre 97:72 pro Česko a mohly tak vypuknout bujaré oslavy! Česká republika postoupila na olympijské hry do Tokia!

Český basketbal na olympiádě! Satoranský a spol. vyhlížejí Tokio!

Česko proti Kanadě | zdroj: isport.blesk.cz

Letní olympijské hry Tokio – basketbal

Olympijský basketbalový turnaj má s základních skupinách celkem 4 týmy. Dva postupují přímo, třetí týmy si zahrají kvalifikaci o čtvrtfinále a poslední týmy vypadávají. Na Českou republiku čeká v základní skupině tým Íránů, Francie a USA. Nejedná se o úplně jednoduchou skupinu, na druhou stranu si basketbalisté mohou říct, budu na olympijských hrách!

Jak dopadla kvalifikace basketbalu na LOH 2021

Vedle České republiky si účast z kvalifikace zajistily další tři týmy. Jedno finále obstaraly týmy Litvy a Slovinska. Zde bylo úspěšnější Slovinsko, které vyhrálo 96:85. Druhou dvojici tvořily týmy Německa a Brazílie. Zápas byl těsný, nakonec jej ale vyhráli Němci a to 75:64. Poslední dvojicí pak bylo Srbsko a Itálie. I toto finále bylo velmi vyrovnané, z výhry se ale nakonec radovala Itálie 102:95.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Přípravné období v NHL vrcholí. Nový ročník se rozjede už ve středu 13. října. Vsaďte si u Tipsportu a sledujte zámořskou soutěž v exkluzivních...

Fotbal

V zápase druhé nejvyšší brazilské fotbalové ligy mezi Botafogem a CRB se udál likvidační zákrok, který nemá obdob. Video nyní koluje internetem. Co na...

EURO

Trenér anglické fotbalové reprezentace Gareth Southgate uvedl, že někteří hráči se nenechávají očkovat proti koronaviru, protože věří konspiračním teoriím kolujícím po sociálních sítích. 

Hokej

Evander Kane, útočník San José je proslulý různými excesy. V minulosti nadělal dluhy v kasinech, sexuálně prý obtěžoval ženy a sázel na vlastní zápasy....

Fotbal

O tomhle vztahu se spekuluje už dlouhou dobu, nyní je - jak se zdá - vše potvrzeno. Dcera Pepa Guardioly se již delší dobu...

Box

Do akce míří ručně malované obrázky boxera Muhhamada Aliho, který zemřel v roce 2016. 

Reklama