Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Basket

Český basketbal na olympiádě! Satoranský a spol. vyhlížejí Tokio!

To, co se zdálo zpočátku jako nemyslitelné se českým basketbalistům nakonec povedlo! Dokázali v semifinále porazit favorizovanou Kanadu a ve finále si pak poměrně hladce poradili s týmem s Řecka! Pro český basketbal je to obrovská reklama. Navíc českým basketbalistům nevěřily ani sázkové kanceláře. Co Česko čeká na olympijských hrách v Tokiu?

Český basketbal na olympiádě! Satoranský a spol. vyhlížejí Tokio!
Basketbalisté slaví postup na LOH 2021 | zdroj: sport.cz

Vše začalo ve skupině

Formát kvalifikace začíná v základních skupinách, které byly rozděleny po třech týmech, dva z nich postupovaly dál. Česko nejdříve nestačilo na Turecko, ve druhém zápase ale Češi vyhráli rozdílem jediného bodu nad Uruguayí a mohli slavit postup do semifinále kvalifikace na LOH 2021.

V rámci semifinále Česko narazilo na domácí, a především nejvíce favorizovanou Kanadu. Češi s ní drželi celý zápas krok, pár minut před koncem dokonce vedli o deset bodů! Kanada ale zabrala a zápas tak šel do prodloužení. Fanoušci a basketbalisté se ale nakonec v nervy drásajícím utkání mohli radovat, Česko po výhře 103:101 postoupilo do finále kvalifikace!

Ve finále se do cesty Satoranskému a spol. postavilo Řecko. To ale nekladlo větší odpor, třetí čtvrtina dokonce dopadla 31:11 z pohledu České republiky. Po závěrečné siréně na světelné tabuli svítilo skóre 97:72 pro Česko a mohly tak vypuknout bujaré oslavy! Česká republika postoupila na olympijské hry do Tokia!

Český basketbal na olympiádě! Satoranský a spol. vyhlížejí Tokio!

Česko proti Kanadě | zdroj: isport.blesk.cz

Letní olympijské hry Tokio – basketbal

Olympijský basketbalový turnaj má s základních skupinách celkem 4 týmy. Dva postupují přímo, třetí týmy si zahrají kvalifikaci o čtvrtfinále a poslední týmy vypadávají. Na Českou republiku čeká v základní skupině tým Íránů, Francie a USA. Nejedná se o úplně jednoduchou skupinu, na druhou stranu si basketbalisté mohou říct, budu na olympijských hrách!

Jak dopadla kvalifikace basketbalu na LOH 2021

Vedle České republiky si účast z kvalifikace zajistily další tři týmy. Jedno finále obstaraly týmy Litvy a Slovinska. Zde bylo úspěšnější Slovinsko, které vyhrálo 96:85. Druhou dvojici tvořily týmy Německa a Brazílie. Zápas byl těsný, nakonec jej ale vyhráli Němci a to 75:64. Poslední dvojicí pak bylo Srbsko a Itálie. I toto finále bylo velmi vyrovnané, z výhry se ale nakonec radovala Itálie 102:95.

Číst
Golden State slaví. Co stálo za jejich triumfem v NBA ?

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Tenis

Daniil Medvědev, aktuálně první tenista ATP při zápasu v německém Halle předvedl takový zkrat, že se za něj styděla i jeho manželka.

Reklama