Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Rozšíří se česká kolonie ? V hledáčku West Hamu je údajně Alex Král

Tomáš Souček si svými výkony vysloužil chválu ze všech stran a spekuluje se, že by se v dohledné době mohl stěhovat do jednoho z top týmů anglické Premier League. Vladimír Coufal si během sezony připsal sedm asistencí a patřil k oporám týmu, který se umístil na příčce zaručující Evropskou ligu pro příští rok. Českým hráčům se ve West Hamu daří a je možné, že je doplní další exslávistický fotbalista. V hledáčku anglického celku je totiž údajně i Alex Král.

Doplní Alex Král českou dvojici ve West Hamu ? Zdroj: seznamzpravy.cz
Doplní Alex Král českou dvojici ve West Hamu ? Zdroj: seznamzpravy.cz

Zájem hned několika celků z Anglie

Informace o možném přestupu Alexe Krále, momentálně hráče Spartaku Moskva, v podstatě potvrdil jeho agent Karol Kisel z agentury K2K Sports. Na dotaz ohledně vyjednávání s anglickými celky Kisel potvrdil, že v Anglie absolvoval několik pohovorů a možnost přestupu do Anglie je jedna z možných variant. Již dříve se spekulovalo, že by český reprezentant mohl přestoupit do Anglie, loni v zimě se velmi nahlas mluvilo o zájmu Evertonu. Zda-li je tento tým stále ve hře o služby českého záložníka Kisel nepotvrdil. Z náznaků vyplývá, že Kisel jednal celkem s pěti celky anglické Premier League.

Alex Král přestoupil do Ruska po úspěšné sezoně Slavie v roce 2019 za více než 300 milionů korun. Po Tomáši Rosickém se stále jedná o druhý nejdražší přestup z české ligy do zahraničí. Však mohlo však skončit jinak. O služby kudrnatého záložníka mělo v té době i francouzské Bordeaux. Z přestupu však sešlo kvůli výměně trenéra francouzského týmu. Alex Král tak skončil v hlavním městě Ruska, kde se během několika měsíců vybojoval stálou pozici v základní sestavě. Zdá se však, že Spartak bude pro mladého reprezentanta pouze přestupní stanice. Sám fotbalista se pak nikdy netajil tím, že anglická Premier League je jeho sen.

Přestupní cena bude vysoká

Již zmiňovaný přestup ze Slavie stál Spartak velké peníze. Ovšem možný prodej Krále do jednoho z celků v Anglii by byl ještě dražší. Podle serveru transfermarkt je momentální hodnota Alexe Krále zhruba 9 milionů liber. Přestupní cena by však byla daleko větší. Mluví se dokonce o tom, že by moskevský celek mohl za prodej českého reprezentanta inkasovat až 850 milionů korun. V souvislosti s Westa Hamem se spekuluje o tom, že Král by mohl nahradit pozici Tomáše Součka, který si svými výkony v letošním ročníku jednoznačně řekl o angažmá v lepším celku. Zdá se, že tyto spekulace reflektuje svým jednáním i samotný West Ham.

  Romeo Beckham, syn slavného útočníka Manchesteru United, si odbyl svůj profesionální debut

Pokud však dojde k přesunu českého hráče, bude to až po Euru. Sám Kisel v interview řekl, že momentálně se hráči soustředí na reprezentační povinnosti. Je třeba zmínit také to, že Kisel nepřímo potvrdil, že po skončení evropského šampionátu čeká nová smlouva ve West Hamu na Vladimíra Coufala, který by si měl co do výdělku výrazně polepšit.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Přestupní období většiny evropských soutěží pomalu končí a týmy tak mohou rekapitulovat, komu se jak na přestupním trhu dařilo. Ohledně prodeje hráčů byla z...

Fotbal

Britská královna Alžběta II. prozradila, jakému fotbalovému týmu fandí. A překvapila tím i svoje zaměstnance.

Fotbal

Odchovanec Manchesteru United Jesse Lingard přiznal, že měl velké problémy s alkoholem. Podle jeho slov nechybělo hodně a nebylo cesty zpět.

Fotbal

Veřejné vyzývání k očkování proti Covid-19 se sice nenosí, protože v epidemií rozpolcené společnosti se vždycky najdou nějací odpůrci, trenér Brightonu se do toho...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama