Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Dávid Hancko již patří Spartě. Letenští dokončili přestup obránce

V předešlých týdnech prosakovaly do médií zprávy, že přestup důležitého obránce letenského celku Dávida Hancka je na dobré cestě. Nyní se tyto informace potvrdily. Sparta uplatnila opci a slovenského obránce vykoupila z Fiorentiny za 64 milionů korun. Jedná se o čtvrtý největší přestup v historii letenského klubu.

Dávid Hancko přestoupil do Sparty za 64 milionů korun. Zdroj:sparta.cz
Dávid Hancko přestoupil do Sparty za 64 milionů korun. Zdroj:sparta.cz

Nejprve jen na hostování

Slovenský reprezentant přišel na Letnou již před dvěma lety. Ihned po svém příchodu se zařadil mezi klíčové hráče, zvláště pak v době, kdy měla Sparta velké potíže se spolehlivostí své defenzivní řady. Před příchodem do Sparty působil Hancko rok ve Fiorentině, které ho přivedla z Žiliny. Že italský celek s Hanckem do budoucna počítá bylo jasné z jeho kontraktu, který byl na evropským fotbalem zatím neozkoušeného fotbalistu velmi dlouhý, pětiletý. Ovšem hned v premiérovém ročníku v Itálii odehrál Hancko pouhých pět zápasů a když pak přišla nabídka na hostování ze Sparty, nebylo co řešit.

Původně roční hostování se prodloužilo o další rok s tím, že Sparta po jeho skončení může na odkup hráče využít opci. A přesně to se také v minulých dnech stalo. Na oficiálních stránkách letenského celku se pak můžeme dočíst, že Hancko má se Spartou smlouvy až do roku 2024. Není se čemu divit, sparťany čeká kvalifikace o postup do Ligy mistrů a Hancko je jedním ze základních kamenů jejich defenzivní řady. Kromě skvělých obranných zákroků je však na obránce i nadstandardně produktivní. Během uplynulých dvou let, které strávil na Letné, zaznamenal Hancko ve třiapadesáti zápasech deset gólů, z toho hned sedm v nejvyšší domácí soutěži.

S definitivní jistotou udržení Dávida Hancka tak nejspíše padá varianta, o které se v posledních týdnech také hojně spekulovalo. Totiž ta, že by na Letnou mohl přijít kapitán rivala z Plzně Jakub Brabec. Proslýchalo se, že právě tak vypadá záložní plán Sparty pro případ, že by se jim nepovedlo dotáhnout přestup Hancka až do zdárného konce. To se však povedlo a vzhledem k tomu, že trenér Vrba má na postu stoperů velmi slušný výběr, Brabec do Sparty s největší pravděpodobností nepřestoupí.

Číst
Spojení Coutinho a Barcelona se nevyvedlo. Co se stalo ?

Letenští zatím udrželi i Hložka

I další cenné zboží si Sparta pojistila novou smlouvou. Letenský klenot Adam Hložek podepsal s druhým celkem letošní sezony novou smlouvu až do roku 2024. Původní kontrakt mu měl vypršet již příští rok v červnu. Představa, že by Hložek mohl odejít ze Sparty jako volný hráč byla samozřejmě nemyslitelná, a tak vedení pražského celku již několik měsíců před koncem sezony připravovalo pro svou hvězdu smlouvu novou. A jistě je k tomu důvod. Adam Hložek se společně s Kuchtou v letošním ročníku podělil o korunu krále střelců, když vstřelil patnáct branek. Na rozdíl od svého soka v této disciplíně však vinou zranění odehrál o osm zápasů méně.

Hložek se také již dříve zapsal do historie českého fotbalu, když se stal nejmladším hráček, který v nejvyšší soutěži vstřelil branku, tehdy mu bylo šestnáct let a sedm měsíců, nejmladším hráček, který vstřelil hattrick a před časem se stal také nejmladším hráčem, který oblékl dres seniorské reprezentace. Díky jeho kvalitám se však nedá předpokládat, že by ve Spartě vydržel až do konce svého nového kontraktu a pokud do hry nevstoupí nějaké vážnější zranění, čeká ho s největší pravděpodobností velmi brzy zahraniční angažmá.

Že letenský klub bere přípravu na kvalifikaci o Ligu mistrů velmi vážně potvrzuje také to, že se jim po skončení sezony povedlo přivést již dva hráče. Jedním je záložník Jakub Pešek, který dříve působil v Liberci a pak také krajního obránce z Dánska Caspera Höjera.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

V oblasti fotbalových agentů u nás nejspíše nenajdeme známější tvář než je ta Pavla Pasky. Paskův International Sport Managment třímá ve svém portfoliu opravdu...

Hokej

Jen pár chvil před odletem dostali hokejisté pražské Sparty zprávu, že do Švýcarska na slavný Spengler Cup letět nemusí. Zhoršená situace kolem koronaviru způsobila,...

Fotbal

České tenistka Karolína Plíšková a slovenský fotbalista a hráč pražské Sparty Dávid Hancko na svém instagramovém účtu oznámili, že čekají miminko.

Fotbal

Dnešní večer na Letné bude opravdovou zkouškou. Na domácí stadion Sparty dorazí Lyon, přední francouzský celek a spolu se svým dnešním sokem zatím jediný...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Erling Haaland jmenoval tři nejlepší fotbalisty na světě. Zatímco Lionel Messi se na jeho seznam dostal, Cristiano Ronaldo na něm chybí.

Fotbal

Video ukazuje jednu z eskapád Mario Balotteliho, hvězdného fotbalového útočníka. Podívejte se na něj!

Box

Bývalý fotbalista, bavič a hrdý brněnský fanoušek, tak by se ve stručnosti dal charakterizovat Petr Švancara. Nyní mu do výpisu "zásluh" přibude také boxerský...

Tenis

Letošní ročník Australian Open skutečně nenudí. Ještě před startem samotného turnaje proběhla kontroverze ohledně účasti Novaka Djokoviče. Ten se po týdenním martyriu musel z...

MMA

Pohádka! Spekulace, že by český UFC zápasník Jiří Procházka mohl dostat titulový zápas se staly skutečností!

MMA

MMA svět oplakává zápasníka, který v minulosti nastoupil také v zápase české organizace Oktagon.

Reklama