Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Česko ve čtvrtfinále nestačilo na Finy a letí domů

Češi za sebou mají čtvrtfinálový zápas proti Finsku. V zápase nebyli jasně horším týmem, ale kvůli soustředěnému výkonu Finů nedokázali dát jedinou branku a jedou domů.

finsko-vs-cesko
Česko nestačilo na Finy a jede domů. / Zdroj: stars24

Česko do čtvrtfinálového zápasu s Finskem vstoupilo aktivně, střílelo, bruslilo, ale ze své aktivity gól nevytěžilo. Přibližně v polovině utkání se aktivita pomalu začala přelévat na druhou stranu. Finsko se objevilo ve dvou velkých šancích, ale ani jednu neproměnilo. První třetinu Češi zakončovali v oslabení po podrážení Lukáše Kloka.

Několik sekund z oslabení si Češi přenesli do druhé třetiny, početní oslabení však zvládli. Hokej zkraje této třetiny byl celkem vyrovnaný, soustředěný spíše na pečlivé bránění. Ve 13. minutě druhé třetiny však Češi trošku polevili v ostražitosti, což byla chyba. Po rychlé akci Pakarinena a Kontioly zakončoval Innala.

Pakarinen se v 19. minutě druhé třetiny dopustil naražení na hrazení a šel si sednout na trestnou lavici na 2+10 minut. Početní výhodu však Češi nevyužili, ba co víc, nebyli vůbec nebezpeční.

Třetí třetinu Češi stupňovali tlak, nicméně kvůli soustředěnému výkonu Finů se k mnoha opravdu nebezpečným šancím nedostali. Přibližně tři minuty před koncem zápasu byl odvolán brankář Hrubec a Češi měli výhodu vhazování v útočném pásmu po zakázaném uvolnění Finů, nicméně ani v této situaci Češi nic nevykouzlili.

Poslední naději na vyrovnávací gól zmařil Dominik Kubalík, kterému do prostoru v mezikruží chytře prostrčil puk Matěj Blümel. Kubalíkovu střelu však brankář Olkinuora vytěsnil do ochranné sítě. Pár sekund před koncem se ještě rozehrávalo, nicméně Finové už situaci zvládli.

Finsko nad Českem vyhráli nejmenším možným rozdílem 1:0.

Číst
Novým trenérem Vegas Golden Knights je Bruce Cassidy
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Výběr České republiky v zápase o bronzovou medaili porazil tým USA a vrátil se zpět mezi hokejovou špičku. 

Hokej

Česko nezvládlo semifinálový zápas s Kanadou a v neděli si zahraje pouze o bronzové medaile.

Hokej

Česko zvládlo čtvrteční zápas s Německem a probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji. Večerní zápasy potom rozhodly také o jeho soupeři.

Hokej

Česko slaví obrovský úspěch. Probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji, mají tedy jistotu, že si zahrají o medaile.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Tenis

Daniil Medvědev, aktuálně první tenista ATP při zápasu v německém Halle předvedl takový zkrat, že se za něj styděla i jeho manželka.

Reklama