Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Česko ve čtvrtfinále nestačilo na Finy a letí domů

Češi za sebou mají čtvrtfinálový zápas proti Finsku. V zápase nebyli jasně horším týmem, ale kvůli soustředěnému výkonu Finů nedokázali dát jedinou branku a jedou domů.

finsko-vs-cesko
Česko nestačilo na Finy a jede domů. / Zdroj: stars24

Česko do čtvrtfinálového zápasu s Finskem vstoupilo aktivně, střílelo, bruslilo, ale ze své aktivity gól nevytěžilo. Přibližně v polovině utkání se aktivita pomalu začala přelévat na druhou stranu. Finsko se objevilo ve dvou velkých šancích, ale ani jednu neproměnilo. První třetinu Češi zakončovali v oslabení po podrážení Lukáše Kloka.

Několik sekund z oslabení si Češi přenesli do druhé třetiny, početní oslabení však zvládli. Hokej zkraje této třetiny byl celkem vyrovnaný, soustředěný spíše na pečlivé bránění. Ve 13. minutě druhé třetiny však Češi trošku polevili v ostražitosti, což byla chyba. Po rychlé akci Pakarinena a Kontioly zakončoval Innala.

Pakarinen se v 19. minutě druhé třetiny dopustil naražení na hrazení a šel si sednout na trestnou lavici na 2+10 minut. Početní výhodu však Češi nevyužili, ba co víc, nebyli vůbec nebezpeční.

Třetí třetinu Češi stupňovali tlak, nicméně kvůli soustředěnému výkonu Finů se k mnoha opravdu nebezpečným šancím nedostali. Přibližně tři minuty před koncem zápasu byl odvolán brankář Hrubec a Češi měli výhodu vhazování v útočném pásmu po zakázaném uvolnění Finů, nicméně ani v této situaci Češi nic nevykouzlili.

Poslední naději na vyrovnávací gól zmařil Dominik Kubalík, kterému do prostoru v mezikruží chytře prostrčil puk Matěj Blümel. Kubalíkovu střelu však brankář Olkinuora vytěsnil do ochranné sítě. Pár sekund před koncem se ještě rozehrávalo, nicméně Finové už situaci zvládli.

Finsko nad Českem vyhráli nejmenším možným rozdílem 1:0.

  Předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král byl agentem StB!
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

7.9.2011. Den, který zasáhl nejen hokej, ale celý profesionální sport. A to globálně. Včera to bylo přesně deset let, co spadlo letadlo s celým...

EURO

Česko ve čtvrtfinále EURO 2020 prohrálo s výběrem Dánska 2:1 a na turnaji končí. Naopak Dánové po dvou prohrách v základní skupině budou hrát o medaile.

EURO

Zatímco většina lidí se v sobotu chystá na zaslouženou dovolenou, naši fotbalisté se připravují na další z klíčových zápasů EURO. A tentokrát před sebou mají ještě...

EURO

Nizozemsko do zápasu vstoupilo aktivně, ovšem jejich nápor začal rychle ovadat. Později v prvním poločasu se hra vyrovnala, ale moc gólových šancí nebylo, a když...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama