Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Česko ve čtvrtfinále nestačilo na Finy a letí domů

Češi za sebou mají čtvrtfinálový zápas proti Finsku. V zápase nebyli jasně horším týmem, ale kvůli soustředěnému výkonu Finů nedokázali dát jedinou branku a jedou domů.

finsko-vs-cesko
Česko nestačilo na Finy a jede domů. / Zdroj: stars24

Česko do čtvrtfinálového zápasu s Finskem vstoupilo aktivně, střílelo, bruslilo, ale ze své aktivity gól nevytěžilo. Přibližně v polovině utkání se aktivita pomalu začala přelévat na druhou stranu. Finsko se objevilo ve dvou velkých šancích, ale ani jednu neproměnilo. První třetinu Češi zakončovali v oslabení po podrážení Lukáše Kloka.

Několik sekund z oslabení si Češi přenesli do druhé třetiny, početní oslabení však zvládli. Hokej zkraje této třetiny byl celkem vyrovnaný, soustředěný spíše na pečlivé bránění. Ve 13. minutě druhé třetiny však Češi trošku polevili v ostražitosti, což byla chyba. Po rychlé akci Pakarinena a Kontioly zakončoval Innala.

Pakarinen se v 19. minutě druhé třetiny dopustil naražení na hrazení a šel si sednout na trestnou lavici na 2+10 minut. Početní výhodu však Češi nevyužili, ba co víc, nebyli vůbec nebezpeční.

Třetí třetinu Češi stupňovali tlak, nicméně kvůli soustředěnému výkonu Finů se k mnoha opravdu nebezpečným šancím nedostali. Přibližně tři minuty před koncem zápasu byl odvolán brankář Hrubec a Češi měli výhodu vhazování v útočném pásmu po zakázaném uvolnění Finů, nicméně ani v této situaci Češi nic nevykouzlili.

Poslední naději na vyrovnávací gól zmařil Dominik Kubalík, kterému do prostoru v mezikruží chytře prostrčil puk Matěj Blümel. Kubalíkovu střelu však brankář Olkinuora vytěsnil do ochranné sítě. Pár sekund před koncem se ještě rozehrávalo, nicméně Finové už situaci zvládli.

Finsko nad Českem vyhráli nejmenším možným rozdílem 1:0.

Číst
Kladno řeší vnitřní neshody! Na tréninku se pobili spoluhráči!
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

MS v hokeji do 21 let, které se letos konalo v Kanadě, bylo předčasně ukončeno. Čeští mladíci se však do své domoviny vrátí se...

Hokej

7.9.2011. Den, který zasáhl nejen hokej, ale celý profesionální sport. A to globálně. Včera to bylo přesně deset let, co spadlo letadlo s celým...

EURO

Česko ve čtvrtfinále EURO 2020 prohrálo s výběrem Dánska 2:1 a na turnaji končí. Naopak Dánové po dvou prohrách v základní skupině budou hrát o medaile.

EURO

Zatímco většina lidí se v sobotu chystá na zaslouženou dovolenou, naši fotbalisté se připravují na další z klíčových zápasů EURO. A tentokrát před sebou mají ještě...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Erling Haaland jmenoval tři nejlepší fotbalisty na světě. Zatímco Lionel Messi se na jeho seznam dostal, Cristiano Ronaldo na něm chybí.

Fotbal

Video ukazuje jednu z eskapád Mario Balotteliho, hvězdného fotbalového útočníka. Podívejte se na něj!

Box

Bývalý fotbalista, bavič a hrdý brněnský fanoušek, tak by se ve stručnosti dal charakterizovat Petr Švancara. Nyní mu do výpisu "zásluh" přibude také boxerský...

Tenis

Letošní ročník Australian Open skutečně nenudí. Ještě před startem samotného turnaje proběhla kontroverze ohledně účasti Novaka Djokoviče. Ten se po týdenním martyriu musel z...

MMA

Pohádka! Spekulace, že by český UFC zápasník Jiří Procházka mohl dostat titulový zápas se staly skutečností!

MMA

MMA svět oplakává zápasníka, který v minulosti nastoupil také v zápase české organizace Oktagon.

Reklama