Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Po 1001 zápasech konec! Skuhravý dává hokeji sbohem!

Karlovarská legenda Václav Skuhravý dává definitivní sbohem profesionálnímu hokeji! Dlouholetý kapitán Energie se rozhodl po 1001 zápasech v české nejvyšší soutěži pověsit brusle na hřebík.

Po 1001 zápasech konec! Skuhravý dává hokeji sbohem!
Po 1001 zápasech konec! Skuhravý dává hokeji sbohem! (zdroj: hokejkv.cz)

“Venca? Je to pro mě unikátní hráč, výborný člověk a osobnost, která se naprosto nesmazatelně zapsala do historie našeho klubu. Nebojím se ho přirovnat už teď k legendárním hráčům, jakými byli Jiří Feureisl, Václav Šinágl, Josef Koller, Václav Freiberg, Franta Potužák nebo Josef Martinovský,” vyjádřil své uznání na adresu Skuhravého majitel Energie Karel Holoubek.

Dvaačtyřicetiletý útočník toho v kariéře stihl mnoho. Odchovanec Kladna sice většinu své kariéry strávil na západě Čech, vzpomínat na něj budou i v Litvínově nebo právě v mateřském Kladně.

S karlovarskou Energií získal dokonce extraligový titul, a to konkrétně v roce 2009. Je majitel mnoha klubových rekordů. Má rekordní počet zápasů (996), branek (219), asistencí (269) a bodů (488). V naší nejvyšší soutěži má na kontě dohromady 499 kanadských bodů za 218 branek a 269 nahrávek. Nasbíral také „uctihodných“ 2057 trestných minut, třikrát se navíc stal nejtrestanějším hráčem sezóny, a to v letech 2006, 2007 a 2015. V ročníku 2014/2015 dokonce vytvořil rekord s 212 trestnými minutami v základní části.

Získal mimo jiné i extraligové stříbro a to v sezóně 2007/2008, samozřejmě se svými Vary. V reprezentaci nastoupil k 37 utkáním, ve kterých vstřelil 5 branek. Objevil se dokonce na mistrovství světa 2008 v Kanadě.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Olympiáda

Česká tenistka Markéta Vondroušová slaví senzační hru. V osmifinále porazila domácí hráčku Naomi Osakovou. 

Fotbal

Wayne Rooney opět rozčeřil vody anglického veřejného života, tentokrát však trošku jiným způsobem, než jsme zvyklí. 

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Reklama