Connect with us

Ahoj, co hledáte?

MMA

Výsledky Oktagon Last Man Standing

Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali. Včera se v Boby Zoner Hall v Brně uspořádal turnaj, který zabrousil do starých časů K1. Jednalo se totiž o pyramidový souboj postojářů. Něco dlouho nevídaného a všichni milovníci bojových sportů se na toto těšili s velkým očekáváním. Jak to nakonec celé dopadlo

Výsledky Oktagon Last Man Standing
Paleš a Krčmář po souboji | zdroj: ruik.cz

Rezervní zápasy

Před začátkem bojů v pyramidě, případně před superfighty nastoupili bojovníci k tzv. rezervním zápasům. Fighteři, kteří vyhráli rezervní zápasy byly připraveni v útrobách a čekali na případ, že by se někdo z pyramidy zranil a nebyl schopen v ní pokračovat. Skutečně se tak i stalo, ale o tom později.

Hned v prvním rezervním zápase proti sobě nastoupil Jan Pajtaš a Andrej Šimkulič. A také jsme hned v prvním zápase večera viděli tzv. „Extra Round“. Pokud se rozhodčí po třech kolech neshodli na tom, kdo by měl vyhrát, přišlo toto čtvrté kolo, které již o vítězi rozhodnou muselo. I čtvrté kolo ale rozhodovali rozhodčí a vítězství dali Andreji Šimkulučovi, který se nakonec do pyramidy také dostal!

Druhý rezervní zápas obstarali borci Ladislav Kryštůfek a Štefan Mészáros. Ti se do Extra Roundu nedostali, avšak i zde rozhodovali o vítězi rozhodčí. Zápas tak vyhrál Ladislav Kryštůfek. I on se dokázal z rezervního zápasu dostat do pyramidy.

Výsledky Oktagon Last Man Standing

Ladislav Kryštůfek | zdroj: youtube.com

Super fighty

Než se podíváme na to, jak dopadlo to hlavní, tedy pyramidy, podíváme se nejdříve na výsledky superfightů. Zde se bylo skutečně na co koukat a byly to neuvěřitelné souboje. Trošku překvapením bylo, že jsme u těchto fightů neviděli tolik KO, jako jsme bývali zvyklý z jiných postojářských turnajů a galavečerů.

V první zápase proti sobě nastoupil Čehovský a Mikelič. Ačkoli měl právě Mikelič tahat spíše za kratší provaz, dokázal na body zvítězit, ačkoli během fightu schytal více ran. Jediný ženský zápas nakonec obsatraly bojovnice Strnadová a Bulínová. Zde se prakticky žádné překvapení nekonalo. Zkušená Strnadová si zápas pohlídala a po rozhodnutí rozhodčích zvítězila.

Mané vs. Križan

Tento zápas nabídl opravdu skvělou podívanou. Během necelých dvou kol na sebe borci vypustili téměř šedesát úderů, a tak se bylo na co dívat. Minutu a čtvrt před koncem druhého kola ale Melvin Mané zaútočil a jako favorit zápasu také knockoutoval svého protivníka Patrika Križana. Jednalo se o vůbec první KO večera.

Kozubosvký vs Fapšo

Po tom, co se odehrálo na vážení před turnajem byl jasné, že si tito mladí bojovníci nedarují vůbec nic. Zápas to byl neuvěřitelný, kluci do sebe bušili hlava nehlava a bylo neuvěřitelné, co za nesmysly dokázali oba vydržet. Kozubovský od druhého kola prakticky neviděl na jedno oko, přesto Fapšu zasypal ranami. Bohužel mu to ale nebylo nic platné. Po rozhodnutí rozhodčích nakonec pro sebe zápas urval právě Sebastian Fapšo.

  Vznikla nová konkurence pro Oktagon! Organizace dostala název RFA

Hron vs Mitrić

Tohle byl zápas jako Hron! Tedy, hrom. Jako velký favorit do něj vstupoval právě Tomáš Hron. Borci do sebe během čtyř kol (ano, zápas se opět dostal až do Extra Roundu) nasypali dohromady 211 úderů! Zápas musel diváky bavit, protože to, co borci předváděli bylo neuvěřitelné. Ani po čtvrtém kole ovšem nepřišlo KO, a tak na řadu přišli opět rozhodčí. Ti nakonec vítězství dali Strahunju Mitricovi. Zároveň můžeme říci, že se jednalo o nejkrvavější zápas večera.

Moravčík vs. Daniš

O tomto zápase se obecně hodně mluvilo i v zahraničí. Mělo se jednat o absolutní vrchol superfightů. Zápas ale netrval nijak dlouho a na to, co jsme celý večer viděli by se dalo říct, že byl ultra krátký. Skončil totiž po dvou minutách a 39 vteřinách KO od Vladimíra Moravčíka. Ten perfektně trefil spodek Igora Daniše a ten už se na počítání nezvedl. O převaze Morvačíka svědčí také šest signifikantních úderů během večera namísto jednoho úderu od Igora Daniše.

Reklama. Posunutím pokračujte.
Výsledky Oktagon Last Man Standing

Hron vs. Mitrić | zdroj: brnensky.denik.cz

Pyramida Last Man Standing

Celý večer se ale točil kolem něčeho úplně jiného. Konkrétně šlo o pyramidu Last Man Standing, kde se bojovalo o 10 000 euro pro vítěze a prestiž. Jak to nakonec celé dopadlo?

Čtvrtfinále

Do čtvrtfinále byly dvojice nalosovány takto:

  • Sivák vs. Sugeden
  • Lengál vs. Krčmář
  • Paleš vs. Ringler
  • Novák vs. Dass Rey

Prakticky všechny zápasy v rámci čtvrtfinále byly velice vyrovnané a rozhodčí rozhodně neměli lehké rozhodování, neboť hned tři zápasy ze čtyř rozhodovaly právě body rozhodčích. V prvním zápase porazil Sivák svého britského soupeře a postoupil v pyramidě dále. Na body šel dále také Michael Krčmář a Marc Dass Rey. Jediné KO večera jsme v rámci čtvrtfinále viděli ve třetím kole souboje mezi Milanem Palešem a Carstenem Ringlerem. Postupujícími do semifinále se tak stali:

  • Václav Sivák
  • Michael Krčmář
  • Milan Paleš
  • Marc Dass Rey

Semifinále

Ještě, než začalo semifinále, došlo hned ke dvou změnám. Václav Sivák díky zraněním nebyl schopný i přes postup pokračovat, a tak jej nahradil vítěz rezervního zápasu Ladislav Kryštůfek. Stejný osud potkal Marca Dass Reyho, kterého v pyramidě nahradil druhý vítěz rezervního utkání, Andrej Šimkulič. Semifinálové dvojice tak byly určeny takto:

  • Kryštůfek vs. Krčmář
  • Paleš vs. Šimkulič
  Jiří "Denisa" Procházka je minulostí! Slavný UFC zápasník změnil přezdívku

První zápasy byl velice vyrovnaný a rozhodně si Kryštůfek neuřízl ostudu. Zápas dospěl až k bodování od rozhodčích, kteří nakonec zápas přiřknuli Michaelu Krčmářovi. Druhý souboj pak skončil KO ve druhém kole, když Paleš dostal na zem Šimkuliče. Ani jeden z rezervních bojovníků tak nepostoupil do finále, které neslo obsazení Krčmář vs. Paleš.

Výsledky Oktagon Last Man Standing

Krčmář vs. Paleš – finále | zdroj: sport.aktuality.cz

Finále Krčmář vs. Paleš

Konečně po dlouhých ale neskutečně napínavých šesti hodinách galavečera došlo na to, na co jsme se všichni těšili. Finále pyramidového turnaje! Zápas byl od první chvíle nahecovaný, v závěru prvního kola dostal Paleš „eye poke“, Krčmář jej neúmyslně píchl do oka. To zastavilo zápas na nutnou pauzu v rámci pravidel. Paleš byl evidentně otřesený, do konce prvního kola ale zbývaly tři sekundy. Tak tak stihl časový limit do diskvalifikace, a nakonec se zápas protáhl na celá tři kola. Rozhodčí borce neposlal do Extra Roundu, bodově tak finále vyhrál Milan Paleš, který dokonce poslal Krčmáře do počítání. Vítězem celého galavečera se tak stal bojovník Milan Paleš!

Kompletní výsledky v tabulce

UNDG: LAST MAN STANDING FINÁLE
Michal Krčmář vs. 🥊 Milan Paleš – 3. kolo DEC
SUPERFIGHTY
🥊 Vladimír Moravčík – 1. kolo KO vs. Igor Daniš
Tomáš Hron vs. 🥊 Strahinja Mitrić – 4. kolo DEC
Matěj Kozubovský vs. Sebastián Fapšo – 3. kolo DEC
UNDG: LAST MAN STANDING SEMIFINÁLE
🥊 Milan Paleš – 2. kolo KO vs. Andrej Šimkulič
Ladislav Krištůfek vs. 🥊 Michal Krčmář 3. kolo DEC
SUPERFIGHTY
🥊 Melvin Mané – 2.kolo KO vs. Patrik Križan
🥊 Klára Strnadová – 3. kolo DEC vs. Viktorie Bulínová
Andreas Čehovský vs. 🥊 Teo Mikelic – 3. kolo DEC
UNDG: LAST MAN STANDING ČTVRTFINÁLE
Marco Novák vs. 🥊 Marc Dass Rey – 3. kolo DEC
🥊 Milan Paleš – 3. kolo KO vs. Carsten Ringler
Vladimír Lengál vs. 🥊 Michael Krčmář – 3. kolo DEC
🥊 Václav Sivák – 3. kolo DEC
vs. Bailey Sugden
RESERVE FIGHTS
🥊 Ladislav Krištůfek – 3. kolo DEC vs. Štefan Meszároš
Jan Pajtaš vs. 🥊 Andrej Šimkulič – 4. kolo DEC

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

MMA

Povedený galavečer Oktagon 27, který se odehrával u našich východních sousedů, přinesl hromadu skvělých zápasů i dalších příběhů. Pojďme se na ně podívat.

MMA

Je to tady, dlouho očekávaný galavečer Oktagon 26! Výsledky všech zápasů se dozvíte v tomto článku! Kdo nakonec získá titul střední váhy?

MMA

Měl to být zápas galavečera Oktagonu 26. Karlos Vémola měl bojovat o zisk titulu v organizaci Oktagon, kde se měl postavit proti polákovi Naruszczkovi....

MMA

David Dvořák má nastoupit v rámci zápasu hlavní karty na galavečeru UFC Fight Night 188. Navíc, tento borec sponzorovaný mj. i Tipsportem je horkým...

Reklama
Reklama

Nové

Biatlon

Ruská lukostřelecká biatlonistka Maria Kornějevová čelí obvinění, že při obětním rituálu zabila patnáctiletého chlapce. 

Nezařazené

Manchester United dokázal vyhrát zápas proti Atalantě v Lize mistrů, ve kterém prohrával 2:0. Fanoušci si však kromě skvělého obratu všimli také pověrčivého chování...

MMA

Konec všem spekulacím! Na české scéně se skutečně objevila zbrusu nová bojová organizace, která nese název Real Right Arena (zkráceně RFA).

MMA

Slavný MMA zápasník Conor McGregor má na krku pořádný průšvih. Podle dostupných zpráv napadl slavného italského DJe, za což mu hrozí až 3 roky...

Fotbal

Nepodařené představení mají za sebou zástupci českého fotbalu ve čtvrtečním dni evropských pohárů. Bodově naprázdno z něj vyšli jak Sparta tak Slavia, čest českému...

MMA

Jiří Procházka za sebou nechal přezdívku "Denisa" a místo ní začal používat "BJP". 

Reklama